kaliteli bir futbol forması

Ucuz Forma ile Kaliteli Forma Arasındaki Farklar


Gerek spor kulüpleri olsun, gerekse okul, dernek, veya şirket takımı olsun, her grup belirli bir bütçeye sahiptir. Her takım bütçesine göre hareket eder. Arayış içinde olan insanların çoğu malesef ilk olarak ucuz ürünleri tercih etmektedir. Fakat ucuz ürünlerin ömrü çok kısadır. Hatta ucuza alınan bir ürün bazen bir kaç maç sonra bile çöp olmaktadır. Buda yeniden forma yaptırmak demektir. Bütçenize yeni bir yük anlamına gelir. Ancak kaliteli ürün, size ilk etapta maliyetli gelsede, uzun vadede kar getirecektir. Kaliteli bir formayı uzun yıllar giyersiniz. Buda sizi üç beş ayda bir yada yılda bir forma parası verme yükünden kurtaracaktır.

Bütçenize Yazık Etmeyin

Zaman zaman müşterilerimizden aldığımız sorulardan biriside "Forma fiyatları, diğer yerlere nazaren neden biraz yüksek sorusudur. Aslında formanın değil, maliyetin yüksek olduğunu belirtmek isteriz. Kaliteli bir ürünün maliyeti, haliyle fiyatıda biraz yüksek olur. Burada yüksek fiyattan kastımız, maliyet fiyatımızın bile yarısına forma satan bazı merdiven altı firmaların fiyatlarına oranla yüksektir. Neredeyse çorap fiyatına forma satan yerler var. Peki internetten satış yapan, alıcılara dahi mantıklı gelmeyen bu yerler, nasıl oluyorda bu fiyatlara satıyor?

Bu tür satıcılar evvela müşteri çekme takdikleri uygulamaktadır. Bu yöntem ise şöyle işliyor. Forma ve şort arayan müşteri fiyatın çok ucuz olduğunu görünce hemen iletişime geçiyor. Sitedeki fiyatlar eski fiyatlar, yeni fiyatlar değişti yanıtını alıyor. Bazen de fiyat doğru ama sadece forma ve şortun yazısız logosuz fiyatı deniliyor. Tabi haliyle formaya baskıda yapmak lazım. Baskı; formadaki arma, logo, sponsor reklamı, isim numara gibi yazıların tümüne baskı denir. Zaten baskısız forma genelde pek tercih edilmez. Herkes formasına mutlaka en azından bir sırt numarası veya arma ister. Bu tip satıcılar baskısız olarak satmazlar. biz baskıdan kazanıyoruz derler. Mecburen baskı yaptıracaksınız. O zaman size yüksek baskı fiyatları çıkararak satış yapmayı amaçlarlar.

kötü kumaş örneği

Bir diğer önemli husus ise kumaş fabrikalarından ikinci hatta üçüncü kalite, doku veya boyama hatalı, parti malı adı verilen kumaşlardan yapmalarıdır. Bu tip formalar bırakın yıkamayı, oyunda terlediğinizde dahi atletinize boya verir. Sadece bu kadarla sınırlı değil. Bu tip formaların yapıldığı kumaşlar fabrikalardan kalite kontrolünden geçmez. Çünkü kumaş hurdasıdır. Kumaşta delik, defo, çizgi görme ihitimalide yüksektir. Ayrıca sipariş verilen sayıya yetecek kadar kumaş çıkmazsa, yetmiyenlere ayrı kumaştan ilave yapılır. Buda ton farklarına sebep olur. Takımın bir kısmının renk tonu ayrı, bir kısmınında renk tonlarının ayrı olmasına sebep olur.

Kaliteli Ürün Bütçe Dostudur.

Kaliteli ürünler ilk etapta size biraz pahalı gibi gelebilir. Aslında bu durum şu sebepten olur. Merdiven altı üreticilerin, ucuzun da ucuzu fiyatının yanında bu fiyat size biraz pahalı gibi gelebilir. Kalitesine göre değeri normal sayılabilecek bir ürün almanız sizi, en az bir kaç yıl götürecektir. Bunu şöyle düşünebilirsiniz, her yıl tekrar tekrar forma Yaptırmaktansa, bir kere yaptırıp, 3 yada 5 yıl kullanmanız bütçenize olumlu katkı sağlayacaktır. Uzun kullanımın yanı sıra, kaliteli teri çeken ve hava alabilen, yıkamada boya vermeyen, kısacası her yönü ile sizi memnun edecek ürünler satın almanız memfaatinize olacaktır.

kaliteli ve uygun, spor formaları

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Spor Formaları

Metro Spor kaliteli ürünü, en uygun bedel ile müşterilerine sunma ilkesi ile yola çıkmıştır. Amacımız kaliteli ürünleri size en uygun fiyatlar ile sunmaktır. Bu yüzden sizlere formalarımızda, farklı kumaş ve kalite alternatifleri sunarız. Talepleriniz doğrultusunda istediğiniz opsiyonlarda sizlere özel imalat yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Yürütmüş olduğumuz geliştirme çalışmalarıyla, boyasında kanserojen maddeler barındıran uzak doğu ürünlerinin aksine, Avrupa ithalatı ürünler kullanmaktayız. Bizim için insan sağlığı, her şeyden önce gelir.


Tarih: 21.08.2018 Güncelleme: 10.10.2021