ekipman ve spor malzemeleri

Spor Malzemeleri


Spor hayatımızın vazgeçilmezi. Gerek sağlığımız için gerekse sosyal etkinlik kapsamında, gerekse de mesleğimiz olarak bir çoğumuz spor ile haşır neşiriz. İnsanların tercihine veya zevkine göre farklı spor türleri vardır. Tüm spor dallarını iki ana başlık altında toplayabiliriz. Bunlar, bireysel sporlar ve takım sporları olmaktadır.

Adından da anladığınız gibi bireysel sporlar tek kişi ile rakibe, ağırlığa, güce veya zamana karşı yapılan sporlardır. Örneğin dövüş sporları veya güreşte kişi rakiplerine karşı mücadele verir. Koşu da bazen rakiplerinize, bazende rekor kırmak için zamana karşı oynanır. Halterde ise durum güce, yani ağırlığa karşı koymaktır.

Takım sporları ise adından da anlaşıldığı üzere gurup olarak oynanan sporlardır. Hatta futbol bir takım oyunudur diye klişe bir söz bile vardır ve buradan gelir. Peki sadece futbol mu? Basketbol, voleybol, hentbol, buz hokeyi gibi spor dallarıda takım sporları kategorisinde yer alır.

İster bireysel, ister takım sporları olsun, sporda sadece sporcu yetmez, malzeme gereklidir. Sporun türüne göre, sporcu giysileri, topu, ayakkabıları, ağırlıklar, eldivenler, koruyucular ve daha bir çok materyale spor malzemeleri denir. Sporun olmazsa olmazıdır ve sporcunun adeta eli ayağıdır.

Spor Malzemesinde Orjinal Ürünün Önemi

Spor malzemelerinde sağlamlık ve uzun ömür çok önemlidir. Oyun esnasında yırtılacak, patlayacak, kırılacak bir ekipmanı kimse istemez. Ayrıca sporcunun rahatı ve performans açısından önemli diğer bir detaydır. Bu yüzden orjinal ve kaliteli ürünler tercih etmeniz çok önem arz etmektedir. Orjinal demek her şeyden önce marka demektir. Marka demek bir işletmenin, ciddiyetini ve işine vermiş olduğu önemi gösteririr. Marka aynı zamanda AR-GE demektir. Bir marka evvela arama ve geliştirme yaparak, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak, en iyi ürünleri üretme yoluna gider. Marka sahibi değerinin düşmemesi için kaliteye büyük önem verir.

Orjinal ürünler tasarlarınırken bir çok kriter göz önüne alınır. Tasarlandıktan sonra testlere tabi tutularak sağlamlığı gözlenir. Tabi orjinal ekipmanlarda kalite çeşidine göre ayrılmaktadır. Amatör, yarı profesyonel ve profesyonel olarak çeşitlere ayrılır. Hobi amaçlı kullanıma, amatör sporculara, okullar ve profesyoneller için tasarlanır. Tabi bir diğer kriterde fiyat. Her bütçe bir değil. Bu yüzden bütçeye görede, farklı alternatif malzemeler sunulur. Fakat malesef, insanlarn bir çoğu, ürünün kalitesinden ziyade fiyatını araştırmaktadır. Fiyatı uygun olduğundan dolayı, daha çok taklit ürünlere yönelir. Diğer bir adıyla imitasyon olan bu ürünler, ilk bakışta orjinaline çok benzesede, bir kaç kullanımdan sonra çöp olmaktadır. Bu yüzdendir ki çakma olarak tabir edilen bu ürünlere harcanan her lira paranızı çöpe atmaktır.

spor formaları

Daha Kaliteli Bir Spor için Orjinal Ürünler Sunuyoruz

Sporlife markalı ürettiğimiz forma modelleri, kendi imalatımız kendi markamızdır. Firmamız forma imalatının yanı sıra, spor malzeme satışını da yapmaktadır. Voleybol, futbol ve basketbol başta olmak üzere, dünyaca ünlü büyük markaların orjinal ürünlerini bulabilirsiniz. Futbol toplarımız, halı saha topundan, antrenman topuna ve Türkiye süper liginde oynanan, profesyonel maç topuna kadar, geniş ürün yelpazesine sahiptir. Yine krampon ve halı saha ayakkabılarında, orjinal ürünler için, Futbol Ekipmanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.