kaliteli bir futbol forması

Forma Yaptırma Öncesinde Bilinmesi Gerekenler


Takımınıza forma yaptıracaksınız. Fakat daha önce hiç yaptırmadınız. Nasıl oluyor, süreç nasıl işliyor bilgi sahibi değilsiniz. O halde üzülmenize gerek yok. Burada sizlere Forma Yaptırma süreci ile ilgili yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız.

Tasarımın Belirlenmesi

Öncelikle ne tür bir organizasyonda kullanacaksınız? Futbol için mi, basketbol yada voleybol için mi bunu belirtmeniz gereklidir. Kategorilerimizden istediğiniz spor branşına ait formaları incelemeniz, beğendiğiniz modelin kodunu bize bildirmeniz gerekli. Diyelimki modellerimizden beğendiğinizi bulamadınız. Kendi tasarımınız var veya internetten bulduğunuz bir formayı yaptırmak istiyorsunuz. Görseli bize göndermeniz gerekmektedir. görsel incelenir ve size dönüş yapılır. Buna tasarımın belirlenmesi denir.

Renk ve Baskıların Seçimi

Sıra renk seçinine gelir. Her takımının iki yada üç rengi vardır. Renklerinizi belirlerken ağırlıklı renk ve ikinci renk olarak ayrı ayrı belirtmeniz de yarar vardır. Onun akabinde yazı ve baskılara gelir sıra. Baskı konusunda her müşterinin istekleri farklılık göstermektedir. Kimi sadece numaralı ister, kimi isim numaralı. Bazıları önde arma ve göğüs reklamlı isteyebilir, bu tamamen size kalmıştır. Ancak hazırlamanız gereken bazı dosyalar gereklidir. Arma istiyorsanız armanızı, reklam istiyorsanız logonuzu, isimli istiyorsanız isim listenizi ve sadece numara olacaksa, numara beden listenizi hazırlamanız gereklidir. Görsel logo ve armalar yüksek çözünürlükte, varsa eğer vektörel formatta olmalıdır. Bunada renk ve baskı seçimi denilmektedir. Renk ve baskı seçiminden sonra sıra ön ödeme adımına gelir.

Ön Ödemenin Yapılması ve Üretim

Size özel bir ürün yapıldığından dolayı teminat olarak toplam tutarın yarısı üretim öncesinde alınır. Bu sebepsiz yere veya gereksiz bahanelerden dolayı caymayı önlemek adına alınmaktadır. Halk arasındaki yaygın adı kaparodur. Kaparo yatırıldıktan sonra size teyid amaçlı bir çizim taslağı gönderilir. İstediğiniz ürünlerin örneği niteliğindedir ve onayınıza sunulur. İnceleyip onayladıktan sonra üretim süreci başlar.

spor formaları yaptırma

Teslimat Aşaması

Üretim süresi size önceden bildirilir. Bu süre sayıya, iş yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Bu sebepten yapım öncesinde size teslim edileceği veya kargoya verilecek gün söylenir. Günü geldiğinde isteğinize göre teslimat yapılır. Dileyen kargo ile adresine ister, dileyen mağazadan teslim alabilir. Kalan tutar kapıda ödeme şeklinde veya teslim alma durumunda mağazadan ödenir.