Spor MalzemeleriSpor Malzemeleri Nelerden oluşur?

Spor malzemeleri diğer bir adıyla spor ekipmanlarıdır. Giysi, ayakkabı ve aksesuarlardan oluşur. Her spor branşının ayrı ayrı malzemesi vardır. Örneğin top bir spor malzemesidir ancak futbol topu, basketbol topu, voleybol topu vesaire gibi her spor branşına özel farklı özelliklerde ve boyutlarda toplar bulunur. Bu sebepten dolayı spor malzemeleri belirli başlı kategorilerden oluşur. Bu kategorileri iki ana başlıkta toparlayabiliriz. Bunlar bireysel sporlar ve takım sporlarıdır.

Bireysel Sporlar

Atletizm, yüzme, halter, tenis ve dövüş sporları bireysel sporlardır. Bireysel sporlara özgü spor ekipmanlarıda yine sporuna göre farklılık gösterir. Örnek olarak giysiyi ele alırsak, koşu atleti, yüzücü ve halter mayosu, tenis kıyafeti her spor dalına göre farklıdır. Kısacası giydiği giysiden kullandığı alete kadar tümü bireysel spor malzemesini oluşturan ekipmanlardır.

Takım Sporları

Takım sporları ise bir araya gelmiş takım elemanlarının oluşturduğu topluluğa denir. Takım bütünlüğü ön plandadır. Her oyuncunun giysisi aynı renk ve modelden oluşur. Buna forma denir. Forma her oyuncunun sırt numarası ile numaralandırılır. Oynadıkları top, giydikleri ayakkabı, darbelere karşı koruyan ürünlerin hepsi spor malzemelerini oluşturur. Yine antrenmanda ve maçta kullanılan malzemelerde farklılık gösterebilir. Antrenman yeleği, maç topu gibi malzemelerde bu sebepten vardır. Takım sporlarına göre malzemeleri şöyle listeleyebiliriz.

Bünyemizde Bir Çok Spor Dalına Ait Malzeme ve Ekipmanı Bulabilirsiniz.

Aradığınız spor malzemesini yukarıda yer alan ilgili kategori sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz. Forma, tshirt ve eşofmanları özel olarak istediğiniz renk ve baskılarla üretiyoruz. Bunun yanısıra bir çok spor malzemesinin ise satışını yapmaktayız. Bize 0212 511 2 000 nolu telefon, 0541 511 20 95 nolu WhatsApp numarasından ulaşabilirsiniz.