Futbol Topları


nike ordem süperlig topu
Nike Ordem 3
Nike Ordem 3
Nike Catalyst
Nike Ordem 4
Nike Premier Team
Nike Ordem 4
Nike Strike
Nike Club Team
Nike Club Team Gold
Nike Duro
idman için futbol topları
Mikasa Regateador5-Team kırmızı beyaz futbol topu
Nike Antrenman Topu
neon renk futbol topu
strike team futbol topu
nike strike beyaz futbol topu
Nike Omni turuncu futbol topu

Futbol topları meşin ve şambrel olarak iki bölümden oluşur. Meşin topun dışını ve panellerini kaplayan bölümdür. Her biri birçok farklı malzemeden yapılabilmektedir. Şambreller, lateks ya da bütilden oluşur. Lateks olanlar daha yumuşak, fakat en iyi hava tutma işlevine sahip değillerdir. Küçük gözenekler nedeniyle havanın dışarıya kaçmasına engel olamaz. Bütil Şambreller çok daha uzun süre hava tutma özelliğine sahiptir. Günümüz futbol topları pvc, poliüretan veya sentetik deri kullanılarak üretilmektedir. Pvc toplar genellikle dıştan çok daha sert, dayanıklı ve ekonomiktir. Bu ekstra dayanıklılıkları nedeniyle salon sporları için idealdir. Poliüretan toplar ise daha kaliteli, temasa karşı daha yumuşak ve pvc toplara kıyasla daha uyumludur. Sentetik deri toplar ise, daha fazla kontrol imkanı sağlayan, profesyonel maçlar için tasarlanır. Yağışlı havalar veya ıslak zeminlerde oluşan su hasarını azaltmak için genellikle bazı topların yüzeyine parlaklık verilir.

Yapılarına Göre Futbol Topları.

Standat futbol topunun dış kısmında altıgen şeklinde paneller bulunur. Bu paneller ekstra dayanıklılık sağlar ve topa daha iyi isabet oranı kazandırır. Bu paneller dikişli ve yapıştırmalı olmak üzere iki farklı yöntemle birbirlerine monte edilir. Yapıştırma olan ürünler tutkal ile preslenirken, dikişli futbol topları da birbirine dikilerek üretilirler. Dikişli futbol topları genelde en yaygın ürünlerdir. Paneller tek tek birbirine makina veya el yardımıyla dikilir. Dikiş yöntemiyle üst düzey futbol topları üretmek için genellikle sicim denilen naylon iplikler kullanılır. Pres yapıştırmalı futbol topları topun astarının üzerine panellerin yapıştırılmasıyla üretilir. Topa daha fazla sertlik hissi verir. Bu üretim maliyete göre, yüksek veya düşük kaliteli olabilmektedir. Düşük kalitede üretilen topların sürekli kullanımında, tutkalın düşmesi halinde panellerin soyulması dezavantajdır. Yüksek kaliteli lazer kesim yapıştırma toplar ise oldukça uzun kullanım ömrüne sahiptirler. Bu toplar ihtiyaca göre maç veya antrenman topu olmak üzere ikiye ayrılır.

Futbol Topu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İhtiyacınıza uygun futbol topunu seçmek, mevcut birçok seçeneği keşfedene kadar basit gibi görünebilir. Ancak futbol toplarının çeşitleri yapıldıkları malzemeye, boyutlarına, oynandıkları zemine hatta yaş gruplarına göre farklılık gösterebilmektedir. ihtiyacınız için en uygun ve fiyat olarak en ekonomik futbol topunu bulabilmek, bu anlamda büyük önem arz eder. Futbol topunu seçerken topun numarası, kullanıldığı malzemenin kalitesi, oynanacak zemine uyumu, topu oynayacak yaş grubuna hitap etmesi gibi birçok kriterleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Tabi haliyle almak istediğiniz topun kalitesine göre de fiyatları değişebiliyor. Beklentinize en uygun olan futbol topunu bulabilmek için farklı kalite ve özellikteki ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.


Tüm Ürünlerimiz Orjinal, Lisanslı, Distribütör Ürünleridir.

Arayın Fiyat ve stok Bilgisini Hemen Öğrenin.
Ödemeyi Havale ile yapın Adresinizi Belirtin Aynı Gün Gönderelim.
Dilerseniz Mağazamızdan da satın alabilirsiniz.
0212 511 2 000