Basketbol Formaları


sacramento mavi v yaka
yeşil kırmızı renk basketbol forması safir
milli takım basket forma
mor beyaz millenicom basketbol
diamond basket tasarımı
lida model beyaz yeşil v yaka
sacramento formaları
forma tasarımları
warm up
beyaz basketbol forma
basketbol eşofmanı warm up

Tüm Ürünlerimizi, istediğiniz Renklerde ve Dilediğiniz isim, Numara, Sponsor Baskıları ile, En Az 6 Adet ve Üzeri Olarak Yaptırabilirsiniz.BASKETBOL FORMASI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Basketbol forması, maç esnasında iki takım oyuncularının kolaylıkla ayırt edilebilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Takım bütünlüğüne uyumlu ve rakip oyunculardan farklı olma amacı sonucunda ortaya çıkmıştır. 1861 yılında Kanadalı bir eğitmen olan "James Naismith" tarafından icat edilen basketbol sporunda oyuncular, Kolsuz olan atlet tipi bir giysi ve diz hizasına gelen şorttan oluşan bir takım giymişlerdir. Basketbolun dünya genelinde yaygınlaşmasından önce forma yerine takımlarca belirlenen renkte günlük kıyafetler kullanılmıştır. Oyun yaygın bir hal alıp takım bilinci geliştikçe formalar şekillenip takımlara özel logolar, Oyuncular için sırt numaraları ve oyuncu ismi baskılarıyla renklenmiştir. Böylece sporcular basketbol forması üzerindeki numaralarla özdeşleşmeye başlanmıştır. Oyuncuya takım ruhunu aşılayan bu uygulama, takımın kazanma azmini artırmaya ve rakip takıma karşı birlikte hareket etme fikrini desteklemeye yönelik katkı sağlamıştır. Takımına destek sağlamak için taraftarların da giymeye başladığı formalar, gün geçtikçe daha fazla artmaktadır. Ayrıca oyuncunun izleyicilerde takımına ait renkleri görerek, desteklendiğini hissetmesi, Performansına ciddi katkı sağladığı aşikardır. Bu durum takım bireylerinin beklentileri karşılamak için daha aktif bir şekilde oyuna katılmasına da yardımcı olmuştur. Gerek oyuncuların gerekse de taraftarların vazgeçilmezi olan forma, spor müsabakalarının atmosferine kattığı olumlu etkiler sebebiyle önemli unsurlardır.

HAFİF AMA ETKİLİ BASKETBOL KIYAFETLERİ

Basketbol kıyafeti forma ve şortundan oluşan bir takımdır. Hızın ve doğru hamlenin önem taşıdığı bu oyunda, basketbol şortları ve üstleri hareketi engellemeyen, teri emen ve vücudu rahatsız etmeyen yapıdaki kumaşlardan üretilir. Oyuncular bu takımı, bilek kısmı destekli, elastik ve zemin tutuşu olan basketbol ayakkabıları ile tamamlarlar. isteğe göre kullanılan koruyucu dizlikler de basketbol takımı unsurları arasında sayılabilir. Teri emen warm up ve çoraplarda da çok tercih edilen ürünler arasında yert almaktadır. Basketbol şortu, maç esnasında oyuncunun rahat hareket etmesine ve hızlı adım atmasına olanak verecek şekilde tasarlanır. Diz hizasının da altına kadar uzanan bu şortlar, karşılaşmalar dışında oynanan basketbol antrenmanlarında da sıklıkla tercih edilir. Bu ürünlere sahip olmak için profesyonel bir oyuncu olmanıza gerek yoktur. Hafif ama etkili olarak tanımlanabilecek bu kıyafetlerimizin her renk ve modelini bulmak mümkündür. Amatör ya da profesyonel olarak bu sporla ilgileniyorsanız, Takımınıza uygun kaliteli ve fiyatlı seçenekler sitemizde sizi bekliyor.